![📻](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8/1/16/1f4fb.png)
Στο Ράδιο Ε103 και στην εκπομπή της Μαρκέλλας Μικέλη Αρχίζουν από “Ε” όπου η Πέτη Πέρκα μίλησε,
![🚄](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tca/1/16/1f684.png)
για την αποχώρησή της Νέα Αριστερά από την εξεταστική επιτροπή για τη διερεύνηση του εγκλήματος των Τεμπών λόγω συγκάλυψης και μη κλήσης μαρτύρων-κλειδί για την εξέλιξη και για να δοθεί φως στην υπόθεση.
![✊](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t5f/1/16/270a.png)
Είμαστε εδώ και θα συνεχίσουμε να μαχόμαστε κι αυτό το έγκλημα η κυβέρνηση της ΝΔ δεν θα καταφέρει να το συγκαλύψει.
![🤷♀️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te3/1/16/1f937_200d_2640.png)
Χθες έγραψα την λέξη “ετεροντροπή”. Είναι θλιβερό αυτός ο χώρος που κάποτε ήταν αριστερά, να καταλήγει να κάνει ένα συνέδριο απουσία πολιτικής. Δεν χαιρόμαστε καθόλου γιατί έχουμε δώσει τη ζωή μας και πολλούς αγώνες για αυτό το κόμμα.
![👥](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8b/1/16/1f465.png)
Προχωράμε με μεγάλη ελπίδα, όρεξη και συντροφικότητα στη Νέα Αριστερά και σοβαρές πολιτικές αιχμές αποφεύγοντας να επαναλάβουμε τα ίδια λάθη. Για να ξαναθυμηθεί η Βουλή και η κοινωνία πως είναι ο καθαρός αριστερός πολιτικός λόγος.